Google Groups

Google Groups

Grupy dyskusyjne pod egidą Google

Zalety

  • Ogromne archiwum starych grup dyskusyjnych
  • Możliwość czytania i dodawania nowych postów przez WWW i email
  • Statyczne strony i załączanie plików

Wady

  • Niezbyt rozbudowane opcje zmiany wyglądu grupy

Dobry
7

Google Groups to najprostszy sposób aby dostać się do usenetu czyli grup dyskusyjnych. Choć obecnie bardziej popularną formą na dyskusję w Internecie są fora lub komentarze na blogach, to życie nadal tętni w usenecie.

Google Groups umożliwiają stworzenie nowych grup dyskusyjnych lub przyjrzeć się toczonym wcześniej debatom. Można nad tym spędzić trochę czasu, ponieważ Google Groups zawiera w sobie archiwum grup dyskusyjnych od 1981 roku.

Jak przystało na grupy dyskusyjne, w Google Groups możemy nowe posty publikować i czytać nie tylko przez stronę WWW, ale również poprzez email. Oprócz regularnych dyskusji możemy stworzyć statyczne strony oraz udostępniać pliki. Dzięki temu możemy udostępniać naszą wiedzę innym członkom grupy.

Choć Google Groups umożliwiają zmianę wyglądu grupy to jednak nie są to zmiany tak duże jak umożliwiają to współczesne fora dyskusyjne. Dla osób wychowanych na usenecie nie ma to znaczenia, dla młodszych użytkowników internetu może to stanowić problem.

Google Groups to grupy dyskusyjne pod egidą Google. Lata świetności mają już za sobą, ale warto skorzystać z ich możliwości, jeśli potrzebujemy miejsca na stworzenie grupy dyskusyjnej lub ascetycznego forum.

Najczęściej pobierane Komunikacja społeczna na web-apps

Więcej
Google Groups

Wypróbuj

Google Groups

Opinie użytkowników o Google Groups